Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

ΔΟΞΑ ΜΕΣΙΑΝΗΣ-ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ 1-3

Πολύ καλή εμφάνιση για τη Δόξα Ροδιανής στο γήπεδο της Μεσιανής όπου επιβλήθηκε της τοπικής ομάδας με σκορ 1-3. Στο Α' ημίχρονο ήταν ισορροπημένα τα πράγματα, ωστόσο η Ροδιανή κατάφερε να ανοίξει  το σκόρ μετα από πολύ καλή ενέργεια του Αχιλλέα Δαμιανίδη που θα περάσει όποιον βρει μπροστα του και θα βγάλει ωραια σεντρα στην περιοχή,οπου  θα κάνει το σουτ ο Δημήτρης Χλιαράς η μπάλα θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή
της ο Νίκος Τζέλλος με πλασέ θα γράψει το 0-1. Στη συνέχεια η ομάδα της Μεσιανής ανεβασε την αποδοση,και φανηκε απειλητικη σε καποιες φασεις. Σε μια απ αυτες,στο 40' μετα απο εκτελεση κορνερ, με κεφαλιά θα γίνει το 1-1 το οποιο ήταν και το σκόρ του ημιχρόνου.
Στο β ημίχρονο η Δόξα Ροδιανής μπήκε αποφασισμένη να κερδίσει και πολύ γρήγορα εγινε το 1-2 με κοντινή κεφαλιά του Δημήτρη Χλιαρά. Πολύ καλή κυκλοφορία απο πλευράς Ροδιανής και σε ένα καταπληκτικό σουτ ο Δημήτρης Χλιαράς θα στείλει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και πάλι. Χάθηκαν στη συνέχεια 2 κοντινά σουτ από τον Νίκο Τζέλλο όμως στο 80 μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Νάννου από τα αριστερά θα στείλει απευθείας τη μπάλα στα δίχτυα και ετσι διαμορφώθηκε το τελικό σκόρ 1-3.