Τετάρτη 29 Αυγούστου 2012

ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ 3-3

Ισόπαλο έληξε το δυνατο φιλικο ματς μεταξύ του Τιτάν Σερβίων και της Δόξας Ροδιανής. Να αναφέρουμε ότι τα Σέρβια αγωνίζονται στην Α' Κατηγορία και η Δόξα Ροδιανής στη Β' ΕΠΣ Κοζάνης.Και οι δυο ομαδες,την χρονια που περασε, τερματισαν στη δευτερη θεση των πρωταθληματων τους. Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα των Σερβίων πατούσε καλύτερα...
στον αγωνιστικό χώρο και δημιουργούσε κυρίως τις ευκαιρίες και το 2-0 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του 1ου ημιχρόνου. Η Ροδιανή προσπαθούσε να παιξει άμυνα και με αντεπιθέσεις να κάνει τη ζημιά. Στο 2ο ημίχρονο η Δόξα Ροδιανης βελτιώθηκε αισθητά παίζοντας πολυ ωραίο ποδόσφαιρο, ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος της 3-0 σε 3-3 όπου ήταν και το τελικό σκόρ.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

10ο λεπτο:επικινδυνο φάουλ για τα Σέρβια έξω από την περιοχή γίνεται η εκτέλεση κεφαλιά και η μπάλα άουτ
15ο λεπτό: λάθος της άμυνας της Ροδιανής καλό σούτ, η μπάλα θα φύγει άουτ
29ο λεπτό: κερδισμένο φάουλ για την Ροδιανή, εκτελεί ο Κώστας Νάννος αλλά θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας των Σερβίων
30ο λεπτό: κόρνερ για τη Ροδιανή εκτελεί ο Κώστας Νάννος πιάνει την κεφαλιά ο Τζέλλος μόλις άουτ
35ο λεπτό: φάουλ έξω από την περιοχή για τα Σέρβια εκτέλεση αλλά η μπάλα θα φύγει συριζα αουτ
36ο λεπτό: γκόλ για τα Σέρβια με κεφαλιά μέσα από την περιοχή και 1-0
40ο λεπτό: εξαιρετικό δυνατό σούτ από τα Σέρβια έξω από την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα του Κωτούλα και 2-0
45ο λεπτό: καλή προσπάθεια από τον Τζέλλο αλλά το σουτ που θα επιχειρήσει θα φύγει άουτ
50ο λεπτό: σουτ μέσα από την περιοχή της Ροδιανής και 3-0 για τα Σέρβια
60ο λεπτό: απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση από τον Κώστα Νάννο και πανέμορφο γκολ για τη Ροδιανή η οποία μειώνει σε 3-1
62ο λεπτό:κερδισμενο πεναλτυ απο τον Δημητρη χλιαρα εκτελεί ο Κώστας Νάννος και θα κανει το 3-2
70ο λεπτό: σέντρα σούτ του Νίκου Τζέλλου από τα δεξιά και άλλο ένα πανέμορφο γκολ για τη Ροδιανή με το 3-3 να είναι και το τελικο σκορ.

Δόξα Ροδιανής:(Τσουτζιδης)
Κωτούλας Κ, Ζιάγκας Θ, Γκάργκας Σ, Καλαμπούκας Μ, Νάννος Κ, Χλιαράς Δ, Μακρυγιάννης Σ, Νάννος Κ, Χλιαράς Χ, Δύντσικος Κ, Τζέλλος Ν
αλλαγες: Δαμιανίδης Α, Καλαμπούκας Π, Παπαδόπουλος Ρ