Πέμπτη 19 Απριλίου 2012

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ - ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ 4-5

Αν και ο αγωνιστικος χωρος ηταν πολυ βαρυς και με πολλα νερα,παιχτηκε φανταστικο ποδοσφαιρο σημερα στο γηπεδο του Λιβαδερου,χωρις σκοπιμοτητα και φουλ επιθετικο ποδοσφαιρο, με δυο απο τις καλες ομαδες της κατηγοριας, με την τοπικη ομαδα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ να φιλοξενει τη ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ.Η φιλοξενουμενη ομαδα, εδειξε χαρακτηρα και πολυ σκληρη για να πεθανει.Αφου βρεθηκε 4 φορες πισω στο σκορ,στο τελευταιο λεπτο των καθυστερησεων, καταφερε να κλεψει τους 3 βαθμους, κερδιζοντας την τοπικη ομαδα, με το Αγγλικο σκορ 4-5.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

Στο πρωτο λεπτο,απο λάθος στο χώρο του κέντρου και το 1-0 για την Αναγεννηση.
Στο αμέσως επομενο λεπτο μετά απο αντεπίθεση,μεγαλη ευκαιρια για το 2-0 η μπάλα μολις άουτ.
Καλή ευκαιρία για τη Δοξα,σε σουτ του Χ.Χλιαρα η μπάλα άουτ.
Σουτ του Τσουτσιδη η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς και 1-1.
Αδράνεια της αμυνας της Δοξας και εύκολα με πλασε το 2-1.
Μετά από ωραια σέντρα του Δ.Χλιαρα, με κεφαλιά ο Ν.Τζελλος θα γραψει το 2-2.
Ωραίος συνδυασμός των φιλοξενουμενων, σουτ του Μαυροδημου, θα σωσει ο τερματοφύλακας.
Κι αλλο λάθος στο κέντρο της άμυνας της Δοξας,το 3-2 θα ειναι και το σκορ του ημιχρονου.
Με την εναρξη της επαναληψης,οι γηπεδουχοι θα καταφερουν να κανουν και το 4-2,αλλα οι Ροδιανιωτες διαμαρτυρηθηκαν εντονα,διοτι οπως ισχυριζονται, ο σκορερ ηταν τουλαχιστον 2 μετρα οφσαιντ,γεγονος που εφερε πολλα νευρα και απογοητευση στους παιχτες της Δοξας.Και ενω φαινοταν οτι η Αναγεννηση καθαρισε το ματς,οι Ροδιανιωτες δεν ειχαν πει την τελευταια τους λεξη.Ηταν αρκετο,σε ενα εκρηκτικο πενταλεπτο,να φερουν το ματς στα ισια.Πρωτα με πλασε του Καλαμπουκα Ζηση το 4-3 και στη συνεχεια απο μια καταπληκτικη ατομική προσπάθεια του Βαγγελη Τσουτσιδη θα γινει το 4-4,και το ματς θα παρει φωτια,με ευκαιριες και απο τις δυο ομαδες.
Απο ωραια σέντρα του Μαυροδημου, η κεφαλιά του Τζελλου που ηταν σχεδον μονος του μόλις άουτ
Πολυ καλό σουτ από τους γηπεδούχους, θα σωσει ο Κωτουλας.
Δυνατό διαγώνιο σουτ από τον Μαυροδημο η μπάλα έγλυψε το δεξί κάθετο δοκάρι.
Αντεπίθεση από τούς γηπεδούχους και εξαιρετικη επέμβαση του Κωτουλα.
Ο Τζελλος θα πλασσάρει από πλαγιά θέση, η μπάλα ξυστα άουτ.
Στο 2ο λεπτο των καθυστερησεων,απίστευτο τετ α τετ για τους γηπεδούχους να τελειωσουν τον αγωνα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
Και σαν να μην εφτανε αυτο,στο τελευταιο λεπτο των καθυστερησεων,οι γηπεδουχοι θα χασουν και τον ενα βαθμο της ισοπαλιας,αφου η φοβερη κάθετη πάσα του Τολη Καλημερη,θα βρει σε θεση τετ α τετ τον Νικο Τζελλο και αυτος δεν θα αφησει την ευκαιρια να παει χαμενη και με ωραίο πλασέ θα γραψει το τελικο σκορ 4-5!!!
Αριστη η διαιτησία του κ. Ε. Καραπουρναλιδη και των βοηθων του.